Teitä varten

Hyödynnä maanlaajuinen verkostomme jo tänään. Pyydä tarjous tai ota yhteyttä niin laitetaan kuljetuksesi liikkeelle saman tien. Olemme täällä teitä varten!


Myynti

myynti@fennoroad.fi
+358 40 905 1588

Jussi Sipilä

Toimitusjohtaja
jussi.sipila@fennoroad.fi
+358 400 616 617

KULJETUSPALVELUT

asiakaspalvelu@fennoroad.fi
+358 40 451 8044

Jussi Saari

Kuljetussuunnittelu
jussi.saari@fennoroad.fi
+358 40 905 2308

Sami Savimäki

Kuljetussuunnittelu
sami.savimaki@fennoroad.fi
+358 40 455 6825

TERMINAALIPALVELUT

terminaali@fennoroad.fi
+358 40 905 2906

Risto Räty

Terminaalipäällikkö
risto.raty@fennoroad.fi
+358 40 905 2906

LASKUTUS

toimisto@fennoroad.fi
+358 40 451 8342

Riikka Timonen

Toimistopäällikkö
riikka.timonen@fennoroad.fi
+358 40 455 6820

Arja Timonen

Laskutus/vahinkokäsittely
arja.timonen@fennoroad.fi

Sari Torvinen

Laskutus
sari.torvinen@fennoroad.fi

HALLINTO

 

 

Jussi Sipilä

Toimitusjohtaja
jussi.sipila@fennoroad.fi
+358 400 616 617

Kirsti Sirén

Talouspäällikkö
kirsti.siren@fennoroad.fi

Tapio Toroskainen

ICT ja kehitys
tapio.toroskainen@fennoroad.fi
+358 40 5622786



Sähköinen laskutus

Sähköiset ostolaskut:

Verkkolaskuosoite: 003725811029

Y-Tunnus: 2581102-9

Operaattori: OpusCapita Group Oy

Toivomme saavamme laskumme verkkolaskuina aina, kun se on mahdollista.

 

Paperiset laskut:

Fenno Road Oy
PL 85167
00063 Laskunet

Huomioithan, että tähän laskutusosoitteeseen ei saa lähettää muita kuin laskuja.

Laskuja voi myös lähettää sähköpostilla osoitteeseen:kirsti.siren@fennoroad.fi

 

Kirjeenvaihto, tiedotteet ja markkinointimateriaalit:

Fenno Road Oy
Komentosilta 1
00980 Helsinki


Helsingin terminaali

Seilorinkatu 1 A 3, ovi 68
00980 Helsinki
aukioloaika arkisin klo 6-22
+358 40 905 2906

Ajo-ohje

Aja Vuosaaren tietunnelista Satamankaarelle ja käänny Käärmeniementielle. Kun näet logistiikka-alueen kyltin, käänny alueelle. Portin jälkeen näet edessä olevan terminaalin – jatka terminaalin suuntaan kunnes olet oven 68 kohdalla.

1. Tunneli
2. Satamakaari
3. Käärmeniementie
4. Seilorinkatu
5. Portti
6. Fennoroad A-terminaali ovi 68
7. Gatehouse